Europejskie Dni Dziedzictwa:"Zrobieni na biało" w Muzeum Miasta Gdyni

Muzeum Miasta Gdyni w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa 2015 proponuje cykl prelekcji oraz interaktywnych spacerów towarzyszących nowym wystawom placówki.

12 września 2015 (sobota) 

11.15-12.45 "Zrobieni na biało"

Interaktywny spacer po wystawie "Narodziny Miasta. Gdyński modernizm w dwudziestoleciu międzywojennym" dla dzieci i rodzin. W trakcie spaceru poprzez zabawę będzie można poznać historię miasta

14.00-15.00 "Rybacy. Reportaż z Orłowa sprzed 30 lat"

Wystawa prac Eugeniusza Nurzyńskiego połączona z prelekcją autora na temat dawnego świata orłowskich rybaków. Spotkanie będzie okraszone licznymi anegdotami i historiami związanymi z przenikaniem do środowiska, zdobywaniem jego zaufania, aklimatyzacją i stawaniem się częścią rybackiej wspólnoty. 

Spotkanie będzie również okazją do przedstawienia założeń kampanii społecznej Dodaj Historię, prowadzonej przez Muzeum Miasta Gdyni. Zostaną zaproszeni  mieszkańcy i osoby zainteresowane tematem rybołówstwa przybrzeżnego do włączenia się w akcję. Zebrane historie i pamiątki pomogą odtworzyć losy wielu gdyńskich rybaków i ich rodzin, ratując je przed zapomnieniem.

* podczas EDD będzie można zapoznać się z filmem "Muzeum Utracone"

Muzeum Miasta Gdyni

Gdynia, Zawiszy Czarnego 1

wstęp wolny

Tagi: