Jubileusz 50 lat pracy twórczej Andrzeja Perepeczki

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, oddział Muzeum Poczty Polskiej zaprasza 8 września na uroczyste obchody jubileuszu 50 lat pracy twórczej Andrzeja Perepeczki, autora książek dla dzieci i młodzieży, a także marynarza, oficera floty handlowej, który przez wiele lat wykładał na Akademii Morskiej w Gdyni.

Andrzej Perepeczko Urodził się we Lwowie w roku 1930. Absolwent Liceum Budowy Okrętów w Gdańsku, Wydziału Mechanicznego Szkoły Morskiej w Gdyni oraz Wydziału Budowy Okrętów Politechniki Gdańskiej. Już na emeryturze obronił pracę doktorską z historii na Uniwersytecie Gdańskim. Pływanie na statkach zaczął w 1948 r. od stanowiska praktykanta, a zakończył z dyplomem oficera-mechanika I klasy. Był też wykładowcą w Państwowej i Wyższej Szkole Morskiej w Gdyni (dzisiaj Akademia Morska) i tamże dziekanem. Ale przed wszystkim od ponad 50 lat pisał, jest autorem ponad stu książek dla dorosłych i dla dzieci, skryptów akademickich, artykułów prasowych, także wierszy.

Spotkanie połączone z promocją książki "Burza nad Atlantykiem" odbędzie się 8 września, o godz. 17:00 w Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku, Przy Placu Obrońców Poczty Polskiej 1-2

Tagi: