Pożegnanie lata z Muzeum Emigracji

Muzeum Emigracji w Gdyni zamknie sezon wakacyjny 29 sierpnia hucznym „Pożegnaniem lata" - międzypokoleniową potańcówką w rytmie swinga z legendarnym zespołem jazzowym The Warsaw Dixielanders.

W ramach „Pożegnania lata" odbędą się warsztaty robienia kotylionów, nauka tańca, tematyczne spacery po wystawie stałej, muzealna gra familijna, spotkanie z podróżnikami, którzy rowerami przejechali ponad 2300 km śladami „Szkiców piórkiem" Andrzeja Bobkowskiego. Finałem wydarzenia będzie międzypokoleniowa potańcówka w rytmie swinga do muzyki legendarnego zespołu jazzowego „The Warsaw Dixielanders". Będzie gorąco, tanecznie i kolorowo!

Program:

Sobota, 29 sierpnia

Muzyka na zywo / Magazyn Tranzytowy

Potańcówka w rytmie Swinga z The Warsaw Dixielanders | godz. 18.00

The Warsaw Dixielanders – to obecnie jeden z najlepszych polskich zespołów jazzu tradycyjnego, specjalizujący się w interpretacji standardów jazzowych rodem z Nowego Orleanu i Chicago, a także szlagierów polskiej muzyki lat 30-stych i 40-stych ubiegłego wieku. Muzycy tworzący tę formację to nestorzy polskiego jazzu, grający w takich zespołach jak Vistula River Brass Band, Blues Fellows, Old Timers, HAGAW i wielu innych. Koncertują w kraju i za granicą (m.in. Holandia, Szwajcaria, Niemcy).

Muzeum zaprasza na szaloną międzypokoleniową potańcówkę, podczas której przeniesiecie się w niepowtarzalny świat kultowych przebojów w rytmie roztańczonego swinga, który niegdyś bawił także pasażerów polskich transatlantyków.

Spotkanie / Sala multimedialna

Bobkowski, Co dalej? Spotkanie z Angeliką Hertą i Filipem Jacobsonem | godz. 16.00

Dwa rowery, dwie kamery i książka, wideo-pamiętnik z podróży rowerowej po Francji śladami „Szkiców piórkiem" Andrzeja Bobkowskiego. Angelika Herta i Filip Jacobson przejechali, jak autor, ponad 2300 km, publikując na bieżąco filmy, fragmenty książki, zdjęcia oraz spostrzeżenia. Porównywali, podważali i skonfrontowali swoje doświadczenia z tymi opisanymi w „Szkicach piórkiem" sprzed 70 lat. Jak sami podkreślają: Ta podróż to sposób na konfrontacje naszej fascynacji dziennikiem Bobkowskiego z rzeczywistością, którą opisuje. Daje szanse na odczytanie książki tak, jak została napisana – w drodze. www.bobkowski-co-dalej.pl

Warsztaty dla rodzin / Magazyn Tranzytowy

Odstaw się na bal! | godz. 16.30

W trakcie imprezy, nie zapomnij odwiedzić kreatywnego stanowiska. Prowadzący pokażą Ci, jak stworzyć pamiątkowy kotylion – obowiązkowy dodatek balowej kreacji!

Warsztaty taneczne / Magazyn Tranzytowy

Prosimy do tańca! | godz. 17.00-18.00

Tuż przed potańcówką organizatorzy zapraszają do wspólnego swingowania podczas warsztatów tanecznych pod okiem Bartosza Przybylskiego, doświadczonego instruktora swingu. Warto przyjść punktualnie, żeby dotrzymać kroku grupie.

Spacery tematyczne po wystawie stałej muzeum

  • Architektura w cieniu emigracji. Emigracja w cieniu architektury. Dominika Piluk | godz. 13.00
  • Z galicyjskiej chaty do Ameryki, czyli historia jednej podróży. Dominika Roter | godz. 14.00
  • Wiek pary i elektryczności. Michalina Petelska | godz. 15.00

Oprowadzanie jest bezpłatne, maksymalna liczba uczestników wynosi 20 osób. Obowiązują wcześniejsze zapisy w kasie Muzeum.

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia.

 

Tagi: