Obraz Kossaka za 5 tys? Nowa aukcja w SDA

15 sierpnia odbędzie się kolejna aukcja w Sopockim Domu Aukcyjnym. Wystawa przedaukcyjna już od pierwszego sierpnia.

Sopocki Dom Aukcyjny zaprasza na kolejną aukcję sztuki. Tym razem głównie będą licytowane obrazy olejne. Wśród znanych nazwisk są te najważniejsze dla polskiej sztuki XIX i XX wieku. Z pewnością sporym zainteresowaniem będzie się też cieszyć Mojżesz Kisling. Jest to malarz żydowskiego pochodzenia, jeden z najwybitniejszych przedstawicieli École de Paris Jego obraz Pejzaż z Sanary-sur-Mer z 1951 r został wyceniony wywoławczo na...bagatela 350 tys. złotych. 

Taniej można będzie licytować obraz Zaduma (Mieczysław Gąsecki w oknie dworu w Lutosławicach). Marszandzi wycenili go na minimum 75 tys. zł 

Wysokie ceny nie powinny odstraszać. Koneserzy sztuki i traktujący dzieła jako inwestycję mogą znaleźć coś na swoją kieszeń. Rysunek "Drzewa" Stanisłąwa Wyspiańskiego to już tylko 3 400 złotych ceny wywoławczej. 

Mówi się też, że nie dorobił się ten kto nie posiada Kossaka. SDA ma w ofercie Powrót spod Moskwy Jerzego Kossaka. Jest to syn Wojciecha Kossaka. Już od najmłodszych lat uczył się rysunku i malarstwa pod okiem ojca i dziadka – Juliusza Kossaka. Jego obraz z 1945 roku można licytować już od 5 tys. złotych.

Aukcja odbędzie się w sobotę 15 sierpnia o godzinie 16 w Galerii Sztuki Dawnej w Sopocie przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 43. Od 1 sierpnia do 15 można oglądać wystawę przedaukcyjną.

Tagi: