Najnowsze technologie w Ośrodku Kultury Morskiej

Narodowe Muzeum Morskie oraz grupa przemysłowa Remontowa Holding zaprezentują najnowszą wystawę "Statki. Nasza Pasja" w Ośrodku Kultury Morskiej. Będzie to jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie ekspozycji multimedialnych w Polsce.

"Statki. Nasza pasja" to wystawa dotycząca dorobku Remontowa Holding, największej grupy stoczniowej w Polsce i jednej z największych prywatnych grup przemysłowych. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii zaprezentowany zostanie przemysł stoczniowy z wykorzystaniem najnowszej generacji multimediów. Odwiedzający będą mieli okazję zbudować statek, przeprowadzić inspekcję czy przebrać się w jeden z czterech strojów stoczniowych.

Wirtualnie do wnętrza statku 

Interaktywny ekran z mapą świata objaśni nam, gdzie pływają jednostki produkowane i remontowane w stoczniach Remontowa Holding oraz jakie są główne szlaki żeglugowe. Jednym z zadań przy stanowiskach multimedialnych będzie załadowanie promu samochodami w taki sposób, aby statek się nie przechylił. Zwiedzający będą mieli okazję wirtualnie odwiedzić tereny Remontowa Holding, zbudować statek z wykorzystaniem okularów rzeczywistości wirtualnej - Oculus oraz będzie można przeprowadzić inspekcję jednostki w korytarzu przypominającym wnętrze statku. Przy zaprezentowanych modelach jednostek, dzięki specjalnie przygotowanej lunecie, będzie można zajrzeć do ich wnętrza.

Statki naszą wspólną pasją

Piotr Soyka, prezes Remontowa Holding podkreślił jak ważną częścią działalności grupy jest budowa statków oraz rozwój przemysłu stoczniowego. Wystawa, której celem jest podzielenie się tą pasją z mieszkańcami Pomorza oraz turystami, ma przybliżyć wszystkim potencjał jaki drzemie w tej branży, ale także zachęcić do wspólnych przedsięwzięć w tym kierunku.

Uroczyste otwarcie wystawy planowane jest na 19 czerwca. Od 20 czerwca będzie ona bezpłatnie dostępna dla zwiedzających w najnowszym oddziale NMM Ośrodku Kultury Morskiej. Partnerem strategicznym wystawy jest Narodowe Muzeum Morskie, Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz objął wystawę honorowym patronatem. 

 

Tagi: